HOME

Witam na stronie DAMKUJ.COM

Zapraszam do świata moich zdjęć. Na stronie znajdziecie moje portfolio, które zostało podzielone na osiem katalogów:

WARSZAWA – moje miasto. Zdjęcia stolicy, którą od lat fotografuje.

ARCHITEKTURA WNĘTRZ – zdjęcia wnętrz apartamentów, hoteli, mieszkań, restauracji i sklepów.

SPORT – piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, boks i wiele innych.

PORTRET – streetowe sesje damskie i męskie dla firm oraz prywatnych blogów.

 

KRAJOBRAZ – natura, wschody i zachody słońca oraz zdjęcia z moich wypraw w góry.

PODRÓŻE – mój pamiętnik z zagranicznych wyjazdów.

EVENTY – imprezy, studniówki, śluby, komunie oraz chrzciny.

REPORTAŻ – fotoreportaże z codziennego życia stolicy. Koncerty, marsze, biegi, spotkania kulturalne.

O MNIE

Witam, nazywam się Damian Kujawa, mam 23 lata. Swoją przygodę z fotografią rozpocząłem w 2012 roku. Metodą prób i błędów oglądając internetowe poradniki zagłębiałem się w tajniki fotografii. Mogę więc nazwać się samoukiem.

Początkowo interesowała mnie jedynie fotografia sportowa której uczyłem się na szkolnych turniejach oraz Legionowskich boiskach i halach sportowych na meczach Legionovii Legionowo. Następnie udało mi się spełnić pierwsze fotograficzne marzenie, a więc otrzymać akredytację na Łazienkowską 3 i obejrzeć mecz ukochanej drużyny zza bandy z aparatem w ręce… Był to 13 września 2014 roku, wygrany mecz 4:3 ze Śląskiem Wrocław. Od tamtego spotkania mam na swoim koncie koło setki meczów Legionistów w całej Polsce oraz dwa wyjazdy zagraniczne w Lidze Mistrzów. Najdłuższą współpracą mogę pochwalić się dla Legia.Net z roczną przerwą na stażu w Legia.com (oficjalnej stronie klubu). Zdjęcia robiłem również dla TVP Sport, Radio Hobby czy Agencji Fotograficznej 400mm. Dzięki niej mam na swoim koncie kilka pamiętnych okładek, jak ta Przeglądu Sportowego, po remisie Legii przy Łazienkowskiej z Realem Madryt 3:3 w Lidze Mistrzów. [okładka]

Fascynację Warszawą, a więc fotografią krajobrazu oraz architektury zapoczątkowała współpraca z portalem Nowa Warszawa (10 listopada 2014 roku). Miałem wtedy okazję poznania wielu osób z środowiska fotografii oraz możliwość fotografowania Warszawy z niedostępnych dla zwykłych przechodniów miejsc. Myślę że, większość osób które trafi na tę stronę kojarzy mnie właśnie ze zdjęć Warszawy z wysokości. Kocham to miasto i od kilku lat mam przyjemność fotografować jego rozwój. 

Sprzęt. Aktualnie fotografuję lustrzanką cyfrową firmy Canon. Jest to aparat pełno klatkowy 6d do którego korzystam z trzech obiektywów. Dwóch zmiennoogniskowych Canona 17-40 f4 oraz 70-200 f2.8 IS II oraz 50-tka Sigmy f1.4 z serii ART. Czysto hobbistycznie korzystam również z aparatu analogowego Canon AE-1 z 50mm f1.4.

Mogę się pochwalić współpracą z wieloma firmami rozpoznawalnymi na rynku: Polska Press Group (Warszawa.NaszeMiasto.pl) ; Agencja Fotograficzna 400mm ; Legia.com ; Legia.net ; Nowa Warszawa ; BAJKA Studio ; AdRepublic ; PAESE ; ONICO AZS Politechnika Warszawska ; LTS Legionovia Legionowo ; KS Legionovia Legionowo ; Łączy Nas Legionowo ; Zalla by Sara Zalewska ; Mister Polski

Kontakt:

e-mail: damkuj@gmail.com
PW na social mediach